Reklama

Rozpoczyna się lodowiskowy sezon

W najbliższych dniach swoją zimową działalność rozpoczną lodowiska w Poznaniu i regionie. Dobrą informacją jest to, że każdego roku jest ich coraz więcej!

Do 2009 roku w Poznaniu funkcjonowały dwa lodowiska - Bogdanka i ślizgawka na Malcie. Pod koniec roku otwarto jednak najnowocześniejsze poznańskie lodowisko - Chwiałkę, która od pierwszych dni działalności cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego miasta. Amatorów jazdy na łyżwach nie zrażały nawet częste problemy Chwiałki z agregatem, który mimo nowości wciąż się psuł. W tym roku na pewno poradzimy sobie z agregatem - mówi zastępca kierownika Chwiałki, Barbara Myślińska. Planujemy otwarcie na przyszły tydzień, jednak wszystko zależne jest od pogody. Jeśli będzie za ciepło - otwarcie trzeba będzie przesunąć - dodaje.

Chwiałka będzie dostępna dla publiczności w weekendy od 8.00 do 22.00, a w tygodniu tylko w godzinach popołudniowych (szczegółowy harmonogram pojawi się wkrótce na stronie www.chwialka.poznan.pl). Za godzinę jazdy na łyżwach w tygodniu zapłacimy 5 zł (ulgowy bilet) lub 7 zł (normalny). W weekend odpowiednio 6 zł i 9 złotych. Bilety upoważniają do 1,5-godzinnej jazdy. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 złotych (za godzinę).

Kolejnym lodowiskiem, które już wkrótce rozpocznie działalność jest lodowisko nad Jeziorem Maltańskim. Technicznie będziemy gotowi już na weekend 5-6 listopada - mówi Jarosław Forycki, zastępca kierownika POSiR Malta. Niestety, przy tak wysokich temperaturach problemem może się okazać zbudowanie tafli lodowej - dodaje. Może się więc okazać, że otwarcie będzie musiało odbyć się później - kończy. Już wybudowano stelaż, który jest podstawą do stworzenia tego sezonowego lodowiska. Za bilety wstępu zapłacimy dokładnie tyle samo ile na Chwiałce. Inne są jednak godziny otwarcia ślizgawki dla poznaniaków. Na łyżwach będzie tu można pojeździć od 8 do 22 (od poniedziałku do czwartku i w niedzielę). W pozostałe dni możliwość jazdy wydłużono o godzinę.

Ostatnie poznańskie lodowisko - Bogdanka, po otwarciu, które ma nastąpić po kilku dniach przymrozków, zaprasza 7 dni w tygodniu od 8.00 do 21.30. Bilety są droższe niż na innych lodowiskach. W dni powszednie 1,5 godziny kosztuje 7 złotych (ulgowy) i 9 zł (normalny). W weekend są o dwa złote droższe.

Mieszkańcy Poznania chętnie korzystają z lodowisk w okolicznych miejscowościach. Do najpopularniejszych należy to w Suchym Lesie. Ma rozpocząć działalność już w najbliższy wtorek, 2 listopada. Za bilety wstępu zapłacimy od poniedziałku do czwartku 8 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). W weekend o dwa złote więcej. Godziny dostępności lodowiska dla publiczności nie są jeszcze znane.

Lodowisko w Swarzędzu zostanie otwarte 11 listopada. 1,5-godzinna jazda kosztować nas będzie w dni powszednie 7 zł (ulgowy) i 9 zł (normalny). W weekend i święta bilety są o złotówkę droższe. 5 złotych zapłacimy za wypożyczenie łyżew.

Nie jest jeszcze znana data otwarcia lodowiska w Koziegłowach. W ubiegłym roku ślizgawka była dostępna dla chętnych od 9.00 do 21.00. Jak będzie w tym roku przekonamy się wkrótce.

Ostatnim lodowiskiem w okolicy jest nowe lodowisko w Tarnowie Podgórnym. Ślizgawka ma wymiary boiska hokejowego i znajduje się w hali. Otwarcie ma nastąpić w połowie listopada. Pojeździmy tu od poniedziałku do czwartku od 14.00 do 20.00. W piątki do 22.00. W soboty i niedziele od 8.00 do 22.00.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro