Reklama
Reklama

Politechnika Poznańska dołącza do najlepszych

Politechnika Poznańska dołączyła do grona światowych uczelni, na których będzie przeprowadzana rekrutacja na prestiżowe praktyki w firmie Microsoft.

Dwie polskie uczelnie - Politechnika Poznańska i Uniwersytet Warszawski, dołączyły do grona najlepszych technicznych uczelni na świecie według Microsoft Corporation. Już w tym roku w Poznaniu przeprowadzane będą rozmowy kwalifikacyjne na prestiżowe letnie praktyki w tej firmie, które odbywają się w Redmond, w Stanach Zjednoczonych.

Praktyki w Microsoft Corporation to doskonała szansa na to, by poznać, jak pracuje ten informatyczny gigant. Współpraca z najlepszymi programistami świata nie tylko dobrze wygląda w CV, ale też jest furtką do otrzymania pracy choćby w Microsofcie.

Prowadzenie rekrutacji w Poznaniu to ułatwienie dla osób, które chcą się dostać na praktyki. Oprócz Politechniki Poznańskiej i UW rekrutację prowadzić będą m.in. Oxford University, Cambridge University, czy Uniwersytet Moskewski. Żeby pojechać do USA trzeba się jednak znaleźć w wąskim gronie najlepszych z najlepszych. A później - nie trzeba się martwić o wizę, lokum, czy pieniądze na życie podczas pobytu w USA. Wszystko zapewnia Microsoft.

Szczególnie dumny ze znalezienia się PP w gronie ośrodków akademickich współpracujących ściśle z Microsoftem, jest Dziekan Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej, Jerzy Nawrocki. Dziekan uważa, że świetne wyniki poznańskich studentów w największym na świecie konkursie technologicznym - Imagine Cup (organizowanym przez Microsoft), są dowodem na to, że nasi żacy będą coraz większymi grupami jeździć do Redmond na praktyki. I sporo w tym prawdy, gdyż w ubiegłym roku grupa studentów z Polski była najliczniejsza w siedzibie Microsoftu (1/3 wszystkich praktykantów pochodziła z naszego kraju).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro