Reklama

Manifestacja Palikota pod poznańską Kurią

W czwartek zwolennicy Janusza Palikota przemaszerują ze Starego Rynku pod poznańską Kurię. Chcą zamanifestować przeciw naciskowi Kościoła katolickiego na posłów w sprawie ustawy o In Vitro.

Manifestanci z Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia "Ruch Poparcia" sygnowanego osobą Janusza Palikota zbiorą się pod pręgierzem na Starego Rynku, w czwartek o godz. 15.30. Tam przedstawią publicznie swoje cele i postulaty. Jak zapowiadają, chcą wyrazić poparcie posłom "postulującym przegłosowanie ustawy o podstawowych prawach i wolnościach człowieka w dziedzinie zastosowań biologii i medycyny oraz o utworzeniu Polskiej Rady Bioetycznej (In Vitro)".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Później zebrani przejdą pod Kurię Biskupią na Ostrowie Tumskim, gdzie chcą wyrazić sprzeciw wobec ingerowania Kościoła w sprawy państwowe. Poznańska manifestacja będzie częścią ogólnopolskiej akcji Ruchu Poparcia Palikota organizowanej w kilku miastach kraju. W czasie trwania całej manifestacji członkowie Ruchu zbierać będą podpisy mieszkańców popierających samą ideę akcji i rejestrację partii Janusza Palikota.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro