Reklama
Reklama

Magazyny przy Towarowej znikną w tym roku

Ataner przygotowuje się do 3-etapowej inwestycji na gruntach odkupionych od PKS-u, przy biurowcu Delta. Już wiosną ruszy budowa 10-piętrowego apartamentowca od strony ul. Towarowej. Potem w głębi działki powstanie kompleks biurowy, a na końcu ponad 20-piętrowy wieżowiec.

Wyburzanie stojących w rejonie ulic Towarowej i Składowej magazynów ma się rozpocząć już na przełomie listopada i grudnia br. W ich miejscu urośnie kompleks biurowo-mieszkalny, którego projekt powstaje teraz w pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich, autorów m.in. Galerii Malta i wieżowców przy placu Andersa.

- W pierwszym etapie powstanie budynek mieszkalny od strony parku Marcinkowskiego. Początek prac planujemy na wiosnę. - zapowiada Ryszard Szulc, prezes zarządu Ataner sp. z o.o. Apartamentowiec ten będzie zbliżony wysokością do stojącej obok Delty. Będzie mieć około 10 kondygnacji. Nie wiadomo jeszcze, czy zaplanowana w drugim etapie inwestycji część biurowa będzie się składać z jednego czy kilku budynków. Ataner czeka jeszcze na wydanie dla niej decyzji o warunkach zabudowy.

Zwieńczeniem kompleksu ma być wieżowiec, który stanie pomiędzy budynkiem Delty, a torami kolejowymi. Znajdą się w nim biura lub mieszkania. Wcześniej pisaliśmy, że budynek ma mieć 90 metrów i ponad 20 kondygnacji. - To jest propozycja architektów. Trudno jeszcze przesądzać, ile będzie mieć pięter. Czekamy teraz na decyzję środowiskową. - mówi Ryszard Szulc. - Ograniczenie wysokości do 90 metrów jest podyktowane przebiegającą w tym miejscu strefą nalotów na lotnisko Ławica. - dodaje prezes Atanera. Budowa wieżowca powinna się rozpocząć w 2012 r.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro