Reklama

Poznań przyznaje stypendia studentom z Gruzji

Troje gruzińskich studentów zostało stypendystami naszego miasta w ramach programu "Akademicki i Naukowy Poznań". Będą studiowali w Poznaniu na wybranej przez siebie uczelni.

Miejskie stypendia są przyznawane we współpracy z Ambasadą RP w Tbilisi. Polscy dyplomaci w Gruzji przekazywali informacje o stypendiach Miasta Poznania do miejscowych uczelni. Wnioski, które napłynęły ze strony gruzińskich żaków, zostały poddane ocenie Rady Zarządzającej Programu w Poznaniu.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA


W roku akademickim 2010/2011 poznańskie stypendium otrzymały studentki Ilia State University w Tbilisi Natia Daghelishvili i Elene Khachidze. Podczas studiów w Poznaniu uczą się przede wszystkim systemu zarządzania w demokratycznym państwie UE. Trzecim stypendystą jest Malkhaz Lataria, absolwent Ivane Javakhishvili Tibilisi State University w Tbilisi, kontynuujący naukę na studiach drugiego stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe. Będzie on pisał pracę magisterską na temat stosunków polsko-gruzińskich.

Stypendyści otrzymują stypendium w wysokości 2 tys. zł brutto miesięcznie. Mieszkają już w jednym z domów studenckich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Miasto pokryło także koszt ich podróży do Polski. Pozostaną w Poznaniu do lipca 2011 r.

Program stypendialny zainicjowała Rada Miasta Poznania w grudniu 2008 r. uchwałą o przyznawaniu stypendiów studentom z Gruzji podejmującym naukę na poznańskich uczelniach. Decyzję o przyłączeniu się do pomocy mieszkańcom Gruzji, skupiając się na młodzieży akademickiej, radni podjęli w 2008 roku, niedługo po wojnie rosyjsko-gruzińskiej. W Poznaniu szkolili się także gruzińscy samorządowy. Stypendia to forma pomocy zagranicznej, podobna do tej na którą przez lata mogli liczyć Polacy ze strony państw Europy Zachodniej.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro