Reklama
Reklama

Premiera "Niebezpiecznych związków" w piątek

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

22 października o godzinie 19.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się premiera "Niebezpiecznych związków" według powieści Pierre Choderlos de Lacos`a.

Choreografię do baletu "Niebezpieczne związki" napisał Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, który pierwszy raz współpracuje z tancerzami Teatru Narodowego w Poznaniu.

Muzykę do "Niebezpiecznych związków" napisał łotewski kompozytor Arturs Maskats, a kierownictwem muzycznym zajęła się Agnieszka Nagórka. Scenografia i kostiumy autorstwa Anny Pitchouguiny i Honzy Polivki w symboliczny sposób nawiązują do epoki Pierre Choderlos de Lacos"a.

Anna Kochnowicz, rzecznik Teatru Wielkiego przyznaje, że ci, którzy jeszcze nie kupili biletu na "Niebezpieczne związki" muszą się spieszyć. W tym roku zaplanowano tylko 4 pokazy tego baletu, na dwie premiery - właściwą 22 października i studencką 23 października (bilety tylko 20 złotych!) nie ma już biletów. Rozeszły się jak świeże bułeczki - dodaje. Czy w przyszłym roku zobaczymy ten balet w Teatrze Wielkim? Przyszły rok będzie rokiem kobiecym i tylko kobiece tematy będą poruszane na deskach naszego teatru - kontynuuje Kochnowicz. 2012 rok to natomiast rok męski. Nie mogę zagwarantować, że tak się stanie, ale możliwe, że "Niebezpieczne związki" pojawią się jeszcze podczas Wiosny Baletowej.

Artyści do wystawienia baletu przygotowywali się od początku teatralnego sezonu. Choreograf Krzysztof Pastor przyjechał do Poznania w niedzielę i koordynuje przygotowania do wystawienia spektaklu. Wcześniej pieczę nad próbami objęli jego asystenci.

"Niebezpieczne związki" w Teatrze Wielkim w Poznaniu można zobaczyć 22 października (bilety wyprzedane), 23 października (wyprzedane), 24 października i i 3 listopada.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro