Reklama

Manifestowali przeciw polityce nienawiści

Punktualnie o godzinie 16.00 przed siedzibą poznańskiego biura Platformy Obywatelskiej rozpoczęła się manifestacja Wielkopolskiego Klubu Gazety Polskiej.

Biuro mieści się przy ulicy Zwierzynieckiej. Jak zapowiadali organizatorzy manifestacji - Chcemy protestować przeciwko polityce nienawiści uprawianej przez obóz rządzący, która według nas doprowadziła do tragicznych wydarzeń w Łodzi i morderstwa Marka Rosiaka.

Przypomnijmy, we wtorek, 19 października, 62-letni mieszkaniec Częstochowy zaatakował biuro poselskie PiS w Łodzi. Mężczyzna zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, i ciężko ranił nożem Pawła Kowalskiego, pracownika biura. Sprawca to były taksówkarz, który przyznał, że "nienawidzi PiS-u". Dodał też, że chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego, ale miał za małą broń.

Po tym zdarzeniu zawrzało w sejmie. Jarosław Kaczyński oskarża o ten polityczny mord obecny rząd, a winę zrzuca przede wszystkim na premiera Donalda Tuska, który ma prowadzić "kampanię nienawiści wobec PiS". Donald Tusk nie odniósł się do słów prezesa, zaapelował do posłów ze wszystkich partii, by ważyli słowa i pozostawili swoje uprzedzenia poza sejmowymi ławami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro