Reklama
Reklama

Doniesienie na zarząd ZNTK w prokuraturze

Wielkopolska NSZZ Solidarność w środę zawiadomiła poznańską prokuraturę o działaniach Zarządu ZNTK. Zdaniem Solidarności władze ZNTK działają na szkodę spółki.

Zarząd wielkopolskiej Solidarności uważa, zła sytuacja finansowa spółki powinna była już dawno doprowadzić do złożenia wniosku o jej upałość. Zarząd i Rada Nadzorcza ZNTK wciąż jednak nie podejmują takiej decyzji - działają, zdaniem Solidarności, na szkodę firmy. Związkowcy zarzucają władzom ZNTK, że te nie wypłacają pracownikom pensji, a także nie przeznaczają pieniędzy na np. odprawy emerytalne.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Innego zdania są władze spółki. Podkreślają, że równie dobrze mogą złożyć doniesienie na związki zawodowe działające w ZNTK. Przeszkadzają one bowiem w restrukturyzacji spółki.

To kolejny spór w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego. Związkowcy składali już wniosek o upadłość firmy. Został jednak oddalony przez sąd. Składano też wnioski do prokuratury w sprawie nieterminowego płacenia pensji pracownikom. Również zostały odrzucone.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
33.55 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro