Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
19 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
19°C 1024 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1019 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Składowisko w Suchym Lesie sprzedaje kompost

mk
środa, 20.10.2010 r.
godz. 09.29

Zakład Zagospodarowania Odpadów wprowadza do obiegu kompost organiczny Bio - Felek. Sprzedaż odbywa się w Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych, tzw. Gratowiskach.

Skoszona trawa, suche rośliny, liście - każdy, kto ma ogród, wie, ile może się ich zebrać w ciągu roku. W Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych, tzw.  Gratowiskach każdy mieszkaniec może kupić za niewielkie pieniądze kompost „ Bio-Felek”. Może być on stosowany na wszystkich rodzajach gleb, a szczególnie polecany jest na terenach o małej zawartości próchnicy oraz na zdegradowanych w wyniku intensywnego użytkowania. „ Bio- Felek” może być wykorzystywany do wytwarzania podłoży do sadzonkowania bez użycia torfu, regeneracji gleb wyjałowionych i zakwaszonych. Wzbogaca on glebę w próchnicę, dzięki czemu gleba staje się pulchna i napowietrzona, a jednocześnie zatrzymuje wodę. Jest on dla roślin źródłem łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.

Na terenie Składowiska Odpadów miasta Poznania w Suchym Lesie od 2008 roku działa kompostownia odpadów biodegradowalnych - tzw. „zielonych” (trawa, liście, gałęzie) zebranych w sposób selektywny przez mieszkańców. W efekcie przemian mikrobiologicznych biomasy docelowo otrzymywany jest nawóz organiczny o dobrych właściwościach (niskim poziomie zanieczyszczeń), o odczynie zasadowym. W związku z dużym zainteresowaniem nowym nawozem organicznym Bio-Felek- do końca roku we wszystkich trzech Punktach Gromadzenia Odpadów Problemowych w Poznaniu mieszkańcy mogą kupić 100 litrów kompostu jedynie za 1zł. Wystarczy przywieźć na PGOP zielone odpady ,wyrzucić je, a następnie zabrać do swojego worka świeży nawóz organiczny.  Promocja trwać będzie od 20 października do 31 grudnia 2010r.

Reklama