Reklama
Reklama

Remont Sali Wielkiej CK Zamek ruszy w listopadzie

We wtorek podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Sali Wielkiej poznańskiego zamku. Pojawią się w niej m.in. szklany sufit i przezroczysta antresola.

W ciągu najbliższych tygodniu ruszy długooczekiwany remont CK Zamek. Zgodnie z planem zmienić ma się całe otoczenie Sali Wielkiej. Zniknie balkon, obniżony zostanie sufit a nad nim powstaną nowe pomieszczenia. Zmieni się również wizerunek Sali Marmurowej, holu głównego, wybudowana zostanie również kameralna sala koncertowa. Przebudowa kosztować ma 50 mln złotych, z czego 30 pochodzi ze środków unijnych a prawie 20 daje miasto.

Remont rozpocznie się w połowie listopada. Według planów ma się zakończyć za półtora roku. Konkurs na projekt wygrała firma Toya Design. Wykonawcą Firma Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie.

CK Zamek w Poznaniu to jedna z największych i najbardziej dynamicznych instytucji tego typu w Polsce. Program Zamku obejmuje propozycje ze wszystkich dziedzin sztuki: sztuk wizualnych, muzyki, filmu, literatury, teatru, tańca i edukacji artystycznej. W unikatowych przestrzeniach CK Zamek organizuje spotkania, wystawy, koncerty, przeglądy filmowe, spektakle teatralne, warsztaty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Sytuacja dotyczy kilku powiatów w Wielkopolsce
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro