Reklama

Remont Sali Wielkiej CK Zamek ruszy w listopadzie

We wtorek podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Sali Wielkiej poznańskiego zamku. Pojawią się w niej m.in. szklany sufit i przezroczysta antresola.

W ciągu najbliższych tygodniu ruszy długooczekiwany remont CK Zamek. Zgodnie z planem zmienić ma się całe otoczenie Sali Wielkiej. Zniknie balkon, obniżony zostanie sufit a nad nim powstaną nowe pomieszczenia. Zmieni się również wizerunek Sali Marmurowej, holu głównego, wybudowana zostanie również kameralna sala koncertowa. Przebudowa kosztować ma 50 mln złotych, z czego 30 pochodzi ze środków unijnych a prawie 20 daje miasto.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Remont rozpocznie się w połowie listopada. Według planów ma się zakończyć za półtora roku. Konkurs na projekt wygrała firma Toya Design. Wykonawcą Firma Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie.

CK Zamek w Poznaniu to jedna z największych i najbardziej dynamicznych instytucji tego typu w Polsce. Program Zamku obejmuje propozycje ze wszystkich dziedzin sztuki: sztuk wizualnych, muzyki, filmu, literatury, teatru, tańca i edukacji artystycznej. W unikatowych przestrzeniach CK Zamek organizuje spotkania, wystawy, koncerty, przeglądy filmowe, spektakle teatralne, warsztaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro