Reklama
Reklama

Debata prezydencka w CK Zamek

We wtorek czterech z pięciu kandydatów na prezydenta Poznania spotkało się na debacie zorganizowanej przez Radio Merkury i dziennik Polska Głos Wielkopolski.

Debata, na którą zaproszono wszystkich chętnych poznaniaków, rozpoczęła się w południe w Sali Balkonowej Centrum Kultury Zamek. O swojej wizji zarządzania Poznaniem dyskutowali urzędujący prezydent Ryszard Grobelny oraz jego kontrkandydaci: Tadeusz Dziuba (PiS), Grzegorz Ganowicz (PO) i Jacek Jaśkowiak (My-Poznaniacy). Przy stole zabrakło startującego w barwach SLD Jacka Bachalskiego.

Kandydaci odpowiadali na pytania m.in. o komunikację publiczną i zadłużenie miasta. Każdy miał na wypowiedź dwie minuty. Debata była dość burzliwa, zwłaszcza gdy pytania zaczęli zadawać przybyli do CK Zamek poznaniacy, w tym stronnicy spierających się kandydatów. W jednej z części dyskusji kandydaci mogli też zadawać pytania sobie nawzajem.

Kolejna debata między kandydatami na prezydenta Poznania odbędzie się na antenie WTK 11 listopada, na 10 dni przed wyborami samorządowymi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro