Judo królowało w LOSiR

W miniony weekend na hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2010 w judo, które zgromadziły blisko 200 zawodników z całego kraju.

Zawody rozpoczęły się już w piątek oficjalnym losowaniem i weryfikacją zawodników. W sumie z MMP wzięło udział 76 zawodniczek oraz 104 zawodników z całej Polski. Walki odbywały się w sobotę i w niedziele na 3 matach. W pierwszej kolejności rozgrywano walki eliminacyjne i repasażowe.

Walki finałowe odbyły się w postaci gali judo przy specjalnej oprawie muzyczno-świetlnej. Oświetlenie padało na środkową matę gdzie odbywały się finały. Zawodnicy wychodzili z zza specjalnie przygotowanej bramy japońskiej przy wybranej przez siebie muzyce.

W zawodach brali udział uczestnicy i medaliści Mistrzostw Europy i Świata. Ewa Konieczny mająca na koncie złoto ME 2008 wygrała w wadze 48 kg. W 73 kg złoto wywalczył Piotr Kurkiewicz, a rywalizację kobiet w 78 kg zakończyła się zwycięstwem Darii Pogorzelec, która wygrała Puchar Świata Seniorek dwa tygodnie temu. Natomiast srebrny medalista ME 2009, członek kadry Olimpijskiej, Tomasz Kowalski, zajął trzecie miejsce w 73 kg.

- Myślę, że Mistrzostwa Polski Młodzieży spokojnie można uznać za sukces organizacyjny. Zdarzało mi się bywać na kilku zagranicznych turniejach i śmiało mogę powiedzieć, iż organizatorzy w swym debiucie z powodzeniem równali do poziomu wyznaczonego przez europejskie czy światowe imprezy. Wysokiej klasy zakwaterowanie, zapewniony transport autobusowy z hotelu na arenę zawodów i z powrotem, nowoczesna hala czy widowiskowo przeprowadzony blok finałowy zdecydowanie przemawiają na korzyść tej imprezy - mówi brązowy medalista mistrzostw, Tomasz Kowalski.