Reklama
Reklama

Rusza jesienna edycja Wampiriady

To już osiemnasta edycja Wampiriady - Studenckiego Honorowego Krwiodawstwa. Wampiry są głodne krwi. Studenci, szykujcie się! Na uczelniach ponownie poleje się krew.

Wampiriada odbywa się dwa razy do roku, wiosną i jesienią, na największych polskich uczelniach. Zawsze przebiega według ustalonego schematu. Na terenie uczelni pojawiają się mobilne punkty pobierania krwi zapewnione przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew oddawać mogą przede wszystkim studenci, wykładowcy i pracownicy administracyjni uczelni. Jednak nie tylko oni mogą pomóc. Każdy kto chce się włączyć w zbiórkę może to zrobić w każdej chwili. Trzeba jednak spełnić dwa warunki - posiadać przy sobie dowód tożsamości i zjeść wcześniej lekki posiłek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Oddanie krwi trwa zaledwie 30 minut. Zanim jednak proces się rozpocznie lekarze muszą przeprowadzić z ochotnikiem wywiad oraz zrobić mu podstawowe badania. Po oddaniu najcenniejszego płynu uczestnicy Wampiriady dostają tabliczki czekolady na wzmocnienie, a dodatkowo w podziękowaniu otrzymują też upominki takie jak koszulki, kubki czy breloki z grupą krwi.

Jesienna edycja tegorocznej Wampiriady zakończy się 10 listopada. Po raz pierwszy towarzyszą jej Godziny Zdrowia. Pomiędzy 11.00 a 13.00 na wybranych wydziałach będzie można m.in. poćwiczyć na sportowym sprzęciem, dowiedzieć się czegoś o zdrowym żywieniu i poznać tajniki jogi. Pierwsze Godziny Zdrowia już w czwartek, 21 października w Collegium Maius oraz w środę, 10 listopada w budynku głównym UE.

Harmonogram Wampiriady (odbywa się zawsze w godzinach 9.00 - 14.00):

- 18 października (pon) - UAM (Przed Wydz. Biologii i WNPiD, Morasko)

- 19 października (wt) - UAM (Przed Wydz. Matematyki i Informatyki, Morasko)

- 20 października (śr) - UAM (Przed WNS, ul. Szamarzewskiego 89)

- 21 października (czw) - UAM + UMed (Przed HCP, ul. 28 czerwca 1956 r. nr 198 i Hol Coll. Maius, ul. Fredry 10)

- 25 października (pon) - PP (Przed Wydz. Budownictwa i Inżynierii Środowiska)

- 26 października (wt) - UP; PP (Przed Coll. Maximum, ul. Wojska Polskiego 28 i Salka Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele św. Rocha)

- 28 października (czw) - UP; PP (Przed Coll. Maximum, ul. Wojska Polskiego 28 i Centrum Sportu, sala gimnastyczna, Jana Pawła II 28)

- 3 listopada (śr) - AWF (Przed budynkiem głównym AWF, ul. Królowej Jadwigi 27/39)

- 4 listopada (czw) - UA (Plac Wielkopolski)

- 8 listopada (pon) - UEP (Przed Gmachem Głównym, al. Niepodległości 10)

- 9 listopada (wt) - A Muz (Budynek Główny, Św. Marcin 87)

- 10 listopada (śr) - UEP (Gmach Główny, sala 236, al. Niepodległości 10)

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro