UAM wygrał w Szczecinie

Siatkarze AZS UAM Poznań w piątek wygrali w 2. kolejce rozgrywek II ligi z Morze Bałtyk Szczecin 3:0.

Zespół Damiana Lisieckiego już od pierwszych akcji objął prowadzenie i szybko wygrał dwa pierwsze sety. Wyrównana walka toczyła się tylko w trzecim secie, w którym "Akademicy" musieli gonić rywali do ostatnich piłek, ale ostatecznie wygrali 27:25, a cały mecz 3:0. W zespole ze stolicy Wielkopolski zadebiutował nowy rozgrywający Waldemar Kaczmarek, który w minionym sezonie występował w ekipie Trefla Gdańsk.

W 3. kolejce AZS UAM Poznań będzie podejmował w nowej hali na Morasku zespół LO MS Świnoujście. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę, 23 października 2010 roku.

Morze Bałtyk Szczecin - AZS UAM Poznań 0:3 (19:25, 13:25, 25:27)
AZS UAM: Murdzia, Janiak, Obuchowicz, Domonik, Kaczmarek, Wojtysiak, Cymerman (libero) oraz Sdebel, Radojewski, Broj, Karolkiewicz, Śmietana.