Reklama
Reklama

Nauczyciele mają swoje święto

fot. Piotr Wagner

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Kwiaty i gratulacje otrzymują dziś nauczyciele w całej Polsce.

Dzień Nauczyciela to nie tylko święto dla szkolnych wychowawców. Podwójnie cieszą się także uczniowie, którzy mogą podziękować swoim opiekunom za trudy związane z ich wychowywaniem, a także dlatego, że... nie mają dziś zajęć lekcyjnych. W większości szkół odbywają się bowiem tylko okolicznościowe apele.

14 października to także czas, w którym nauczyciele otrzymują nagrody od dyrektorów swoich szkół, lokalnych samorządów, czy Ministra Edukacji. W tym roku tylko 14 nauczycieli z całej Polski otrzymało tytuł honorowy Profesora Oświaty. Dostają go nauczyciele, którzy mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie edukacji. Nadanie odbywa się w Warszawie w obecności Premiera. Z otrzymaniem tytułu Profesora Oświaty łączy się również jednorazowa nagroda finansowa - w wysokości półrocznej pensji. W tym roku żaden poznaniak nie otrzymał takiego wyróżnienia.

W Wielkopolsce pracuje około 60 tysięcy nauczycieli.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro