Reklama
Reklama

Lądowisko powstanie w Parku Jana Pawła II?

Szpital HCP nie posiada lądowiska dla helikopterów. Już niedługo ma się to zmienić. ZZM zaproponował trzy lokalizacje dla tej inwestycji. Dwie z nich znajdują się na terenie Parku Jana Pawła II.

We wtorek w szkole podstawowej nr 25 odbyło się spotkanie mieszkańców Wildy i prezesa Szpitala HCP, Lesława Lenartowicza. Zebranie zorganizowano, gdyż Lenartowicz chce wybudować lądowisko dla helikopterów, które będzie obsługiwać jego szpital. Ma to przede wszystkim usprawnić działanie służb i pomóc lekarzom jeszcze sprawniej ratować ludzkie życie.

Zarząd Zieleni Miejskiej wytypował więc trzy lokalizacje dla ewentualnego lądowiska dla helikopterów pogotowia ratunkowego. Pierwsze proponowane miejsce to obszar przy skrzyżowaniu ulic Chłapowskiego i Dolna Wilda, w pobliżu Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego im. Wiktora Degi. Drugie miejsce to fragment parku przy ulicy ojca Żelazka. Ostatnia lokalizacja to południowo-zachodni odcinek parku od ulicy Chłapowskiego.

Mieszkańcy Wildy są podzieleni. Część z nich rozumie, że lądowisko dla helikopterów umożliwi szpitalowi sprawniejsze działanie, a także pomaganie najciężej rannym. Inni natomiast uważają, że lądowisko powinno powstać, ale nie kosztem terenu rekreacyjnego.

Sam Lenartowicz przyznaje, że jemu zależny na jednym - by lądowisko powstało. Gdzie, to już mniej ważne (oczywiście musi to być rozsądna lokalizacja, blisko szpitala). Lądowisko ma być z prawdziwego zdarzenia. Ma działać 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę - dodaje. Koszt wybudowania takiego lądowiska może wynieść nawet 3 miliony złotych - kończy.

Pod koniec spotkania przeprowadzono głosowanie. Większość zainteresowanych mieszkańców Wildy zagłosowała, by lądowisko powstało przy skrzyżowaniu ulicy Chłapowskiego i Dolnej Wildy, a więc w lokalizacji numer 1. Czy tak się stanie? O tym zdecydują władze miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro