Reklama
Reklama

Wyobraźnia Horowitza na Placu Wolności

Na Placu Wolności można od wtorku oglądać wystawę 40 fotografii światowej sławy fotografa - Ryszarda Horowitza. Wszystkie zdjęcia przedstawiają Poznań.

Poznań jest trzecim miastem po Nowym Jorku i Krakowie, które znalazło się w obiektywie Ryszarda Horowitza. "Poznań w wyobraźni Ryszarda Horowitza" to zdjęcia z lotu ptaka, a także te abstrakcyjne i rzeczywiste.

Fotografie powstawały w czerwcu bieżącego roku. Autor chciał za wszelką cenę, by zdjęcia Poznania były jak najpiękniejsze. Wykonywał je z helikoptera ( w tej sesji używał specjalnego aparatu, którym NASA fotografuje Marsa), z dachów kamienic i z wysokich wież. Był też na szczycie Andersii, skąd zrobił zdjęcie panoramy miasta.

Horowitz przyznał, że zakochał się w takim obliczu Poznania - tajemniczym i magicznym.

Ryszard Horowitz fotografuje od kilkudziesięciu lat. Jest prekursorem komputerowej obróbki zdjęć. W czasach, gdy programy typu Photoshop rodziły się w głowach ich twórców, on po mistrzowsku przerabiał swoje ujęcia. Przy pomocy niezwykłych zdolności fotograficznych i niebanalnych pomysłów. Od maja jest ambasadorem Poznania w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro