Reklama

Uniwersytet Medyczny wita studentów nowymi obiektami

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wzbogacił się o nowoczesny dom studencki "Karolek" i nową Bibliotekę Główną w centrum kongresowym przy ul. Przybyszewskiego.

Modernistyczny dom studencki "Karolek" powstał w miejscu dawnego budynku Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, przy ul. Marcelińskiej 25. Pokoje studenckie mają własny przedpokój, łazienkę, telefon i łącze internetowe. Bezpieczeństwa budynku strzegą monitoring oraz kontrola dostępu. W piwnicy znalazły się będzie rowerownia, pralnia i suszarnia, a na parterze pomieszczenia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz punkt gastronomiczny. Nowy Karolek ma też salę telewizyjną, pokoje dla niepełnosprawnych, pokoje gościnne i pokój nauki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Oddawana we wtorek do użytku Biblioteka Główna UM przy ul. Przybyszewskiego 37a staje się podstawowym ogniwem systemu biblioteczno-informacyjnego Uczelni. Obiekt ten jest nie tylko tradycyjną czytelnią i wypożyczalnią, ale i multimedialnym centrum edukacyjnym. Pełni funkcję ogólnodostępnej biblioteki i ośrodka informacji naukowej dla pracowników UMP i studentów. Jej zbiory liczą około 400 tys. woluminów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro