Reklama
Reklama

"Bobok" nagrodzony w Prisztinie

Spektakl "Bobok" według Fiodora Dostojewskiego wystawiany od 2008 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym KosovaInfest w Prisztinie.

"Bobok" otrzymał nagrodę dla najlepszego spektaklu oraz dla najlepszej produkcji w odbywającym się od 3 do 10 października festiwalu. Konkurencja była silna - na scenie pojawiały się spektakle z całej Europy - m.in. Albanii, Czech, Włoch, czy Kosowa. "Bobok" wystawiony był tydzień temu, ale informacja o tak prestiżowym wyróżnieniu dotarła do Poznania dopiero w poniedziałek.

Jak mówią o spektaklu sami artyści:

Przyjaciel ma rację. Coś dziwnego się ze mną dzieje. Charakter mi się zmienia i głowa mnie coraz częściej boli. Przychodzą mi do głowy zdumiewające myśli i zaczynam też słyszeć jakieś dziwne dźwięki. Nie żebym słyszał jakieś głosy, lecz odnoszę wrażenie, jakby ktoś obok mnie nieustannie szeptał sylabizując: "Bobok, bobok, bobok". Co to może znaczyć? Co za bobok?

Aby przekonać się, co za bobok, trzeba się wybrać do teatru. "Boboka" zobaczymy w Teatrze Polskim w październiku jeszcze 26, we wtorek, 27, w środę i 29, w piątek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro