Reklama

Sławomira Hinca nie ma na listach wyborczych

Sławomir Hinc, zastępca prezydenta Poznania, nie znalazł się na żadnej liście wyborczej Platformy Obywatelskiej.

Gdy kilka dni temu ogłoszono listę kandydatów do Rady Miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej, nieobecność na liście Sławomira Hinca szybko została wytłumaczona. Okazało się, że Hinc miał się znaleźć na liście kandydatów do sejmiku z ramienia PO.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Dziś ogłoszono tę listę. Ku naszemu zdumieniu, nie ma na niej nazwiska Sławomira Hinca. Co za tym idzie - obecny zastępca prezydenta Poznania nie weźmie udziału w listopadowych wyborach jako przedstawiciel Platformy Obywatelskiej.

Sam zainteresowany nie odbiera telefonów. Jednak jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przyczyną takiego stanu rzeczy jest niezadowolonie Sławomira Hinca ze swojej pozycji na liście wyborczej - jego zdaniem należało mu się miejsce w wyższej części listy.

Jedyną szansą na start w wyborach dla Hinca jest obecnie dostanie się do komitetu Ryszarda Grobelnego. Ten zapytany o sytuację Hinca przyznał, że jest bardzo zaskoczony tą wiadomością. Dodał, że ceni go jako współpracownika, jednak nikomu nic nie obiecuje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro