Reklama
Reklama

Profesor Stuligrosz z Orderem Orła Białego

W najbliższą niedzielę profesor Stefan Stuligrosz, założyciel chóru Poznańskie Słowiki, zostanie odznaczony Orderem Orła Białego.

W tym roku Stefan Stuligrosz obchodzi 90. urodziny. Z tej okazji w niedzielę odbędzie się specjalny koncert na jego cześć. Profesor zostanie wyróżniony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Orderem Orła Białego, który nadawany jest tylko najwybitniejszym Polakom. W tym zacnym dniu specjalne wyróżnienia otrzymają również chórzyści i członkowie Fundacji Poznańskie Słowiki - Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, a także Brązowe Krzyże Zasługi.

Na niedzielnym koncercie "100 plus VAT. Benefis Stefana Stuligrosza" pojawią oprócz samego Stuligrosza jego współpracownicy, wychowankowie i przyjaciele. Profesor nie wie, co wydarzy się podczas koncertu. Poinformowano go, że ma ze sobą przynieść batutę - czy będzie z niej korzystał jest tajemnicą. Stuligrosz wciąż współpracuje z chórem i dyryguje na siedząco.

Na scenie nie zabraknie wielu gwiazd. Dla Stuligrosza zaśpiewają i zagrają m.in. Jacek Wójcicki, Hanna Banaszak, Grupa MoCarta, czy Piotr Kałużny.

Chór Stuligrosza jest najsłynniejszą taką grupą w Polsce. Występowali na festiwalach m.in. w Rzymie, Pradze, czy Lyonie. Śpiewali m.in. dla Jana Pawła II i prezydenta USA Johna F. Kennedy"ego. To tylko nieliczne z ich osiągnięć.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro