Reklama
Reklama

Orlik powstaje za blisko bloku?

fot. AZS AWF Poznań

Mieszkańcy os. Lecha twierdzą, że nowe boisko "Orlik" powstaje bez należytych konsultacji, zaraz pod ich oknami. Obawiają się hałasów.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta buduje pomiędzy blokami 15-20 i 21-30 nowe boisko "Orlik". Samorząd osiedlowy wskazuje, że decyzja o tej lokalizacji nie była z nim konsultowana. Część mieszkańców obawia się, że nowe boisko zakłóci ich spokój.

"Tego typu inwestycja powinna, realizowana już w dużym tempie, powinna podlegać konsultacjom z mieszkańcami. Jestem przekonany , że boiska będą kolejnym źródłem protestów, frustracji lekceważonych mieszkańców i narastającym zniechęceniem do władz miasta i samorządu, a niewykluczone, że równocześnie do całej polityki "Orlikowej". - pisze w liście do WTK i Epoznan.pl pan Jacek Borkowski, mieszkaniec os. Lecha. - Rozmawiałem o tym obiekcie z wieloma sąsiadami i wielu jest zaskoczonych, że on ma powstać tak blisko naszych mieszkań. - dodaje w rozmowie telefonicznej.

- My w sprawie tego Orlika formalnie nie mamy nic do powiedzenia. - tłumaczy Eugeniusz Drewniak, przewodniczący rady osiedla Chartowo. - To jest wszystko narzucone przez ministerstwo i Radę Miasta Poznania. - dodaje.

- Jako przewodniczący rady osiedla dodam, że ten Orlik byłby bardzo dobry, gdyby np. powstał w miejscu starego boiska na osiedlu, gdzie jest najlepsze dla tego typu obiektów miejsce. - mówi Eugeniusz Drewniak. Jacek Borkowski: - Ja mam tylko nadzieję, że ten mój protest spowoduje, aby używanie tego Orlika odbywało się w uzgodnionych z mieszkańcami godzinach. Gdyby miał z niego dobiegać hałas w porach wypoczynku, na pewno nie byłoby to dobre.

W piątek w Otwartej Antenie WTK o godz. 20.15 dyskusja: "Boiska Orlik - propagują zdrowy tryb życia, czy dokuczają mieszkańcom?" Gośćmi programu będą: Sławomir Hinc - z-ca prezydenta Poznania, Maciej Przybylak - radny, wiceprzew. komisji sportu oraz Danuta Krenz - przew. zarządu rady os. Chartowo. Tel. do studia (61) 221-22-22.

Jak powinny być podejmowane decyzje o lokalizacji boisk Orlik?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro