Reklama
Reklama

Poznański pianista w II etapie Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina

fot. policja

Jacek Kortus gra dalej w XVI międzynarodowym konkursie chopinowskim w Warszawie. Tak zadecydowało po północy Jury. Do II etapu przeszło 40 spośród 78 pianistów.

22-letni Jacek Kortus zakwalifikował się do II etapu XVI Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zagrał dwie Etiudy z opusu 25, Nokturn E-dur i Scherzo h-moll. Przesłuchania w ramach II etapu zaczną się już w sobotę 9 października, a tegorocznego zwycięzcę konkursu poznamy 20 października.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Jacek Kortus jest studentem Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Waldemara Andrzejewskiego. Jest laureatem wielu krajowych konkursów pianistycznych dla dzieci i młodzieży oraz Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 2005. Został wyróżniony na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro