Reklama
Reklama

Wojskowe przygotowania do służby

W poniedziałek do poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych trafiło 300 młodych ludzi. Przez 4 miesiące będą przechodzić podstawowe szkolenie.

300 osób z całej Polski rozpoczęło w poniedziałek 4-miesięczne szkolenie, które ma z nich zrobić żołnierzy. Gdy je ukończą, zostaną przeniesieni w stopniu szeregowego do Narodowych Sił Rezerwy.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Szkolenie obejmuje wszystkie najważniejsze elementy żołnierskiego życia. Od podstaw - czyli założenia munduru, odpowiedniego maszerowania i stania na baczność, do bardziej zaawansowanych czynności - np. nabycie umiejętności posługiwania się bronią i celnego strzelania.

Każdy z uczestników szkolenia znalazł się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z innego powodu. Jedni, bo tak nakazuje rodzinna tradycja, inni - bo wojsko to ich pasja. Okazuje się jednak, że pasja nie zawsze idzie w parze ze zdolnościami. Zdaniem kpt. Włodzimierza Kopecia, część z przyjętych na szkolenie osób ma problemy nawet z 15-minutowym biegiem i wykonaniem najprostszych ćwiczeń fizycznych. Może się więc okazać, że życie zweryfikuje ich marzenia o byciu np. zawodowym żołnierzem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro