Reklama
Reklama

Niezwykłe wydarzenie na Dworcu Głównym PKP

O godzinie 21.00 na Dworcu Głównym w Poznaniu rozpocznie się Zderzenie - projekt Instytutu B61. W pociągu towarowym z platformami wystąpią m.in. Sofa i Mariusz Lubomski.

Pociąg kultury z Torunia wyruszył na przełomie września i października. Nie ma jasno wyznaczonej trasy, nie są wcześniej znane godziny występu artystów w danym mieście. Wiadomo jedynie tyle, że na trasie pociągu są Poznań, Łódź, Warszawa, Włocławek, Toruń i Bydgoszcz.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Dziś przyszedł czas na Poznań. O godzinie 21.00 rozpocznie się niezwykłe "Zderzenie" w ramach którego na specjalnie przygotowanych platformach umieszczonych na torach Dworca Głównego PKP w Poznaniu pojawią się m.in. Mariusz Lubomski, Sofa, Małpa, czy Everydaylincz.

Bilety na koncerty, które odbywają się na zasadzie spektakli (o 21.00, 22.00, 23.00 i 24.00) są darmowe. Aby je otrzymać wystarczy zarejestrować się na stronie instytut-b61.com.

Zderzenie to projekt kulturalny z Torunia, stworzony w oparciu o działalność największego na świecie akceleratora cząstek - Wielkiego Zderzacza Hadronów, LHC (z ang. Large Hadron Collider). To laboratorium znajdujące się w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN w pobliżu Genewy jest największą maszyną świata. Koncertowy pociąg ma być zderzeniem z kulturą na miarę zderzeń cząsteczek obserowanych w LHC.

Jak podkreślają jego pomysłodawcy: Konkurs o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zmobilizował 11 polskich miast do zgłoszenia swoich kandydatur. Umieszczając kolejny spektakl Instytutu na mobilnych platformach kolejowych, chcemy podkreślić, że prawdziwa kultura nie może dzielić i wszystkie kandydujące miasta już wzniosły swój poziom myślenia o kulturze na wyższy, europejski poziom. Nasz specjalny pociąg "do kultury" - przygotowany wspólnymi siłami toruńskich artystów i instytucji kultury Toruń 2016 - nie ma nic wspólnego z wieszaniem reklamowych bilbordów u konkurentów, ale wręcz przeciwnie, zaprasza środowiska twórców i ludzi kultury na kolejnych stacjach do współpracy i tworzenia razem wielkiego zderzenia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro