Reklama
Reklama

Szaletów miejskich czar..

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

W Poznaniu jest 10 publicznych toalet. Stan większości z nich woła o pomstę do nieba. Jest też jednak taka, która walczy o dobre imię poznańskiego szaletu.

Ta piękna toaleta, w której jest czysto i przyjemnie, to szalet na Ostrowie Tumskim. To najwyżej w Poznaniu oceniona toaleta publiczna - zajęła 18. miejsce w ogólnopolskim rankingu szaletów miejskich. Jej stan przeważnie powoduje, że na twarzach turystów i poznaniaków pojawia się uśmiech.. połączony ze zdumieniem i podziwem.

Niestety, w innych przypadkach uśmiech łączy się z innymi emocjami. Wejście do toalety typu toi toi (np. na Rynku Łazarskim) wywołuje uśmiech, ale przez łzy. Są obleśne, brudne, nie ma w nich papieru - podsumowują "bywalcy".

Toaletowa sytuacja poprawiła się już na Starym Rynku. Szalet został tam bowiem wyremontowany. Już niedługo dołączy do niego zmodernizowana toaleta publiczna na Placu Wolności, która na czas remontu została zamknięta.

Toalety publiczne w Poznaniu, choć wydaje się, że to temat mało popularny, wywołują wiele emocji w rozmowach mieszkańców. Dlaczego? Nie znamy bowiem dnia ani godziny, kiedy przyjdzie nam z nich skorzystać i przekonać się na własnej skórze, jak wyglądają od środka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro