Reklama
Reklama

W Parku Wilsona będzie plac zabaw!

Już w najbliższych tygodniach w Parku Wilsona pojawią się pierwsze elementy składające się na nowoczesny plac zabaw. Staną tu m.in. zamek i huśtawki.

Rodzice maluchów z Łazarza cieszą się z informacji o planowanym stworzeniu placu zabaw w Parku Wilsona. Nie zniechęca ich fakt, że plac zabaw będzie ukończony dopiero za dwa lata. Liczy się bowiem to, że już w najbliższych tygodniach w parku zacznie się coś dziać. Na miejscu wysłużonej piaskownicy staną huśtawki i drewniany zamek. Wszystko po to, by dzieci z okolicy miały się gdzie bawić.

Ale na huśtawkach i zamku się nie skończy. Plac zabaw będzie doposażany przez kolejne dwa lata, by ostatecznie zająć całą prawą nawę parku.

Dotychczas na budowę placu zabaw w Parku Wilsona zgody nie chciał wyrazić dyrektor Palmiarni, Zbigniew Wągrowski, który uważał, że zabytkowy kompleks nie jest odpowiednim miejscem dla huśtawek i zjeżdżalni. Obecnie jednak sprawa jest przesądzona. Konserwator zabytków wydał zgodę na budowę placu zabaw. Będzie kosztować ponad 20 tysięcy złotych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro