Reklama
Reklama

Historia okupacji na ul. Orzeszkowej

Korytarz z fotografii okupacji izraelskiej na terytorium Palestyny to praca izraelskiej artystki Arielli Azoulay. Można ją zobaczyć w ramach wystawy Erased Walls na ul. Orzeszkowej 6. Ekspozycja jest częścią Mediations Biennale.

"Akt Państwa 1967-2007 - Sfotografowana Historia Okupacji" Arielli Azoulay liczy 700 fotografii zrobionych przez 80 różnych fotografów.

"Kluczowym zagadnieniem projektu jest pokazanie fotografii, jako dokumentów równocześnie politycznych i historycznych. Fotografie są dokumentami politycznymi, które otwierają lub prezentują cywilny punkt widzenia, w którym widzowie uznają osoby sfotografowane za cywili, nawet jeżeli ich obywatelstwo zostało im odebrane przez siłę rządzącą, której podlegają. Fotografie są także dokumentami historycznymi, nie ilustracjami na marginesach rodzinnej księgi historii, lecz śladami momentów historycznych, które są rekonstruowane i badane i które budują narrację historyczną inną od tych powszechnie znanych. Istotny jest także fakt, że ta jedna wystawa stwarza nową przestrzeń pozwalającą na zbadanie okupacji i jej historii".

Wystawa Erased Walls jest częścią odbywającego się w Poznaniu do 30 października br. Mediations Biennale, największej wystawy sztuki współczesnej w Polsce i jednej z największych w naszej części Europy. Erased Walls wypełnia kompleks budynków przy ul. E. Orzeszkowej oraz kontenery na parkingu CK Zamek.

Źródło: CK Zamek

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW! Również dla Poznania
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro