Reklama

Grobelny: nie prowadzę kampanii przeciwko komuś

"Prowadzę rozmowy. Dopóki one trwają, nie mogę złożyć deklaracji, kto jest w komitecie." - mówi Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Maciej Kabsch: Panie Prezydencie, zarejestrował Pan Komitet Wyborczy Wyborców, który wystawi swoich kandydatów do Rady Miasta. Czy zdradzi Pan jakieś szczegóły tych planów?

Ryszard Grobelny: Na razie pojawiło się ogłoszenie prasowe, w którym zachęcam poznaniaków do udziału w moim komitecie. Mogą zgłosić się bardzo ciekawe osoby. Mamy w Poznaniu ludzi kreatywnych, elity w różnych dziedzinach. Osoby, którym podobnej możliwości współudziału nie proponują partie polityczne.

Ma Pan już pierwszych kandydatów? Kto Pana popiera?

Prowadzę rozmowy. Dopóki one trwają, nie mogę złożyć deklaracji, kto jest w komitecie. Układanie list wyborczych to długotrwały proces.

Program nowej grupy będzie odbiciem Pana własnego programu? Odzwierciedleniem praktyki Pana dotychczasowych rządów?

Programy na pewno będą się pokrywały, ale liczę też na to, że nowi ludzie wniosą coś własnego i będą mieć własne pomysły na miasto.

Na odebranie wyborców jakiej partii Pan liczy? Zbliżonej do Pana programowo PO? A może będą jakieś ukłony w stronę elektoratów PiS czy SLD?

Nie zastanawiałem się nad tym. Nie prowadzę kampanii wyborczej przeciwko komuś.

A może Pana komitet sam przekształci się w partię?

Nie przypuszczam. Jestem zdania, że w wyborach powinny startować nie tylko partie polityczne, ale i komitety społeczne, obywatelskie, których obecność jest bardzo cenna.

Kiedy ogłosi Pan listę swoich kandydatów do Rady Miasta?

Na przedstawienie list kandydatów na radnych jest czas do 22 października. Przed ich zaprezentowaniem muszę mieć trochę czasu. Część z tych osób będę musiał dopiero poznać.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro