Reklama
Reklama

Inauguracje roku akademickiego ruszyły

fot. seerene - obiezyswiat.org
fot. seerene - obiezyswiat.org

W czwartek zainaugurowano nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W najbliższych dniach kolejne uczelnie oficjalnie rozpoczną studencki sezon.

W piątek oficjalnie rok akademicki rozpocznie się na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza. Gaudeamus zabrzmi w Auli Uniwersyteckiej.

Uniwersytet Medyczny inaugurację zaplanował na 6 października. Dzień później - 7 października, z rektorem spotkają się żacy z Uniwersytetu Przyrodniczego.

W tym tygodniu rok akademicki rozpoczęli już studenci Wyższej Szkoły Bankowej i kilku innych uczelni prywatnych. Kolejne szkoły wyższe dołączają do tego grona.

Jak już informowaliśmy, studencka brać na dobre zjechała do Poznania. Jak zauważają poznaniacy - ma to swoje plusy i minusy. Minus to większy tłok w komunikacji miejskiej i sukcesywnie zwiększające się korki na ulicach. 100 tysięcy studentów to również korzyści dla miasta. Żacy są nie tylko przyszłością Poznania, ale też motorem napędzającym naszą gospodarkę. A tego, że studenci to doskonali konsumenci, udowadniać nikomu nie trzeba.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro