Reklama
Reklama

Pawilon wystawowy zamiast KontenerArt

Jesienią ma rozpocząć swoją działalność tymczasowy pawilon wystawowy, który stanie na poznańskim Chwaliszewie. Ogłoszono przetarg na jego wykonanie.

Pawilon Nowej Gazowni zostanie postawiony za pieniądze Miasta. Ma kosztować 1,5 miliona złotych. Początkowo zakładano, że będzie gotowy już we wrześniu, tak, by mogły się w nim odbywać imprezy kulturalne towarzyszące Spotkaniu Ministrów Kultury Europy i Azji ASEM.

Stało się jednak inaczej. Miasto ogłosiło dopiero przetarg na jego wybudowanie. Oferty można składać do 11 października. Projekt pawilonu jest już gotowy - będzie miał kształt rotundy. W pierwszym etapie prac powstanie sam pawilon. W kolejnym zagospodarowane zostanie otoczenie budynku, który ma funkcjonować na Chwaliszewie przez 5 lat, również w zimie.

Dane techniczne wskazują, że budynek będzie parterowy o łącznej powierzchni 600 metrów kwadratowych. Pokryje go płaski dach. Konstrukcja pawilonu ma być wykonana ze stali. Budynek nie będzie trwale związany z gruntem, tak, by łatwo go później usunąć. Wewnątrz budynku znajdą się pomieszczenia socjalno-biurowe, w których będzie można porozmawiać z architektami np. o rewitalizacji Starej Gazowni, a także hale wystawiennicze i mini kawiarnia.

Pawilon Nowej Gazowni to część rewitalizacji obszaru Starego Koryta Warty. Ma być miejscem, w którym dzieci z Chwaliszewa będą uczestniczyć w warsztatach. To tutaj swoje prace będą prezentować poznańscy artyści. W pawilonie będzie też można porozmawiać z osobami zajmującymi się rewitalizacją tego obszaru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro