Reklama
Reklama

Ponad 3 tysiące książek z Wielkopolski dla powodzian

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Zbiórka książek dla bibliotek zniszczonych w trakcie wiosennej powodzi dobiegła końca. Ponad 3 tysiące tomów przekazano trzem bibliotekom w gminach Wilków i Gorzyce. Akcję zorganizowała Biblioteka Raczyńskich, a przyłączyły się do niej poznańskie wydawnictwa i czytelnicy.

Książki wysłano do trzech placówek na zalanych wiosną terenach w gminach Wilków i Gorzyce. Dzięki życzliwości poznaniaków, a także wydawnictw Media Rodzina i Rebis, ponad 3 tysiące książek stanie na regałach w niedawno wyremontowanych budynkach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Pomysłodawczynią całej akcji była Krystyna Sztyma. Przyłączył się do niej także autor książek dla dzieci, Wojciech Widłak, który złożył swój autograf w egzemplarzach podarowanych zalanym bibliotekom. W ramach specjalnej akcji każdy mógł przekazać książki. Do akcji przyłączyła się także poznańska firma transportowa, która bezpłatnie dowiezie książki do remontowanych bibliotek.

Obdarowane biblioteki poważnie ucierpiały w czasie wiosennego potopu. Ta w Gorzycach została zniszczona doszczętnie. Sto procent zbiorów znalazło się pod wodą. Dużym wysiłkiem udało się częściowo uratować główny budynek. Kierowniczki zalanych bibliotek nie ukrywały swojej wdzięczności za pomoc.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
79.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro