Reklama

Pobiegną kelnerzy

Wiz. Ferguson sp. z o.o.
Wiz. Ferguson sp. z o.o.

W najbliższą sobotę na Rynku Śródeckim rozpocznie się I Poznański Bieg Kelnerów. Ubrani na galowo kelnerzy będą walczyć o I Tacę Poznania.

Pomysł na zorganizowanie biegu kelnerów narodził się w Paryżu. Nie trzeba jednak wyjeżdżać do Francji, by przekonać się jak świetną zabawą jest wyścig ubranych na galowo kelnerów. Pierwsza tego typu rywalizacja w Wielkopolsce odbędzie się już w najbliższą sobotę, 25 września, na poznańskiej Śródce. Start zaplanowano na godzinę 11.00 z Rynku Śródeckiego. Trasa biegu będzie prowadzić m.in. przez Most Jordana.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Panowie będą musieli pokonać dystans 465 metrów. Najszybszy wróci do domu z I Tacą Poznania i m.in. wycieczką do Bułgarii dla dwóch osób. Zaraz po męskiej rywalizacji na start wyjdą kelnerki, które będą się ścigać na Moście Jordana. Jest jednak pewien warunek, by wziąć udział w tym biegu - konieczne jest założenie szpilek. Do wygrania I Taca Poznania i relaksujący wyjazd nad ciepłe morze.

Wiele niespodzianek przygotowano również dla kibiców zawodów. Do skosztowania będzie grochówka, grzane wino i pieczeń śródecka. Zagra zespół Whiskey River Rock & Roll Band. Zabawę organizuje restauracja Vine Bridge.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro