Reklama
Reklama

Przemycili papierosy o wartości 20 milionów złotych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej przechwycili na autostradzie transport przemyconych 12,5 tysiąca paczek papierosów z Ukrainy. Zatrzymano 4 mężczyzn. Od stycznia przemycili blisko 3 miliony paczek papierosów.

Przemytnicy transportowali papierosy w dwóch samochodach osobowych. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że 4 zatrzymanych mężczyzn tylko w tym roku przewiozło z Ukrainy do Niemiec 3 miliony paczek papierosów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do zatrzymania dwóch pojazdów, w których podróżowało 4 mieszkańców Konina, doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na odcinku autostrady A2 w okolicach Poznania. Funkcjonariuszom z KWP towarzyszył oddział antyterrorystyczny. Mężczyźni od początku roku, 3 razy w tygodniu, kursowali do Niemiec, gdzie wozili papierosy sprowadzone z Ukrainy. Przemycili w sumie 3 miliony paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Do budżetu państwa powinno trafić 5 milionów złotych, z tytuły opłat celnych za ten towar.

Wartość rynkowa wszystkich przemyconych papierosów przez 4 mieszkańców Konina oszacowana została na 20 milionów złotych. Przemytnicy byli już karani za podobne przestępstwa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.63 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro