Reklama

Poznańskie lotnisko pod lupą UEFA

We wtorek odbyło się spotkanie Komitetu Sterującego UEFA, na którym poruszono kwestię poznańskiego lotniska i stanu jego przygotowań na EURO 2012.

Na spotkaniu Komitetu Sterującego UEFA, które odbyło się w Szwajcarii, obecny był Michel Platini, a także przedstawiciele Polski i Ukrainy. Skupiano się przede wszystkim na przygotowaniach do Euro 2012. Wciąż nie poruszono kwestii dotyczącej ustalenia podziału meczów pomiędzy państwami oraz ich terminów. Konkretne decyzje w tej sprawie zapadną najprawdopodobniej 4 lub 5 października w Mińsku, gdzie odbędzie się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA.

Przedstawiciele UEFA żywo interesowali się kwestią rozbudowy Portu Lotniczego Ławica. Przyznali, że niepokoi ich fakt, iż inwestor wycofał wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej, co automatycznie blokuje rozpoczęcie prac budowlanych w obiekcie. Przedstawiciele polskiego rządu zapewnili jednak UEFA, że w najbliższych dniach to rząd złoży taki wniosek. Następnie natychmiast rozpoczną się prace. Rząd zapewnił również, że sprawa jest kontrolowana na bieżąco.

Jak zapewniała nas w lipcu Hanna Surma, rzecznik Ławicy, budowa nowego terminalu rozpocznie się pod koniec pierwszego kwartału 2011 roku. Ma być oddany do użytku na początku 2012 roku. Nie będzie to stan docelowy budynku. W pełni będzie funkcjonował dopiero pod koniec 2013 roku lub na początku 2014.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro