SKF wygrał Turniej Otwarcia Sezonu

Źródło: Wikipedia

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały II Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu, który w dniach 18-19 września 2010 roku odbył się w hali CS Politechniki Poznańskiej.

Turniejowe zmagania rozpoczęły gry w grupie A. Potyczki w tej grupie zdominowała Sparta Złotów, która wygrała swoje dwa mecze wynikiem 3:0 i pewnie w dobrym stylu awansowała do półfinału. W meczu o drugie miejsce młode zawodniczki Aresa Nowa Sól po dobrym meczu pokonały Ziemowita Osięciny 3:1 i zapewniły sobie awans do półfinału.

Po uroczystości otwarcia turnieju rozpoczęły się rozgrywki w grupie B. W pierwszym meczu Dziewiątka Łódź pewnie pokonała KS Bazar Śrem 2:0. Natomiast drużyna SKF KS Poznań w pierwszym meczu pokonała KS Bazar Śrem 2:0. Najlepszym meczem w grupie B była potyczka o pierwsze miejsce pomiędzy siatkarkami Dziewiątki i SKF. Mecz obfitował w wiele dobrych zagrań z obu stron, a zgromadzeni kibice mogli obejrzeć dobre widowisko. Ostatecznie mecz wygrała drużyna SKF 2:0. W sobotę wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne dla trenerów i opiekunów grup.

Drugi dzień gier otworzyła potyczka KS Bazar Śrem z zespołem Ziemowita. "Bazarki" pewnie w trzech setach pokonały zespół z Osięcin 3:0 i zapewniły sobie ostatecznie piąte miejsce w całym turnieju.

Przed południem rozpoczął się pierwszy półfinał, w którym SKF podejmował Aresa. Pierwszego seta po wyrównanej walce wygrały poznanianki 25:20. W drugim secie SKF prowadził już 24:19 i wszyscy czekali już na awans do finału. Drużyna Aresa walczyła jednak bardzo ambitnie i wygrała seta 26:24 wyrównując stan meczu na 1:1. W decydującym secie siatkarki Aresa prowadziły już 8:5, a jednak przegrały. Bardzo dobre zagrywki w wykonaniu Agaty Ogrodowczyk, skuteczność Moniki Uram, fenomenalna postawa w obronie oraz dobra postawa reszty koleżanek zaowocowała zwycięstwem w secie 15:12 i w całym meczu 2:1. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Sparty i Dziewiątki. Oba zespoły zaprezentowały ambitne zagrania oraz widowiskowe akcje. Ostatecznie po zaciętym meczu wygrała drużyna Sparty 2:1.

W meczu o trzecie miejsce Dziewiątka pokonała Aresa 2:0. W tym meczu szczególną uwagę może zwrócić drugi set w, którym siatkarki Dziewiątki wygrały dopiero na przewagi. A w finale zagrały zespoły SKF oraz Sparty.

Spotkanie rozpoczęło się pod dyktando Sparty i tak było do końca pierwszego seta, którego zawodniczki Sparty wygrały pewnie 25:18. W drugim secie poznanianki poprawiły swoje zagrania, a zespół Sparty zaczął popełniać więcej własnych błędów. Wszystko to zaowocowało zwycięstwem siatkarek SKF 25:19. W tym momencie zawodniczki z Poznania wyrównały stan meczu na 1:1. W decydującej partii zawodniczki z Poznania rozpoczęły od mocnego uderzenia prowadząc 6:1, lecz po chwili było już 6:6. W drugiej części seta SKF zdołał wypracować przewagę, która dala zwycięstwo w secie 15:9 i zwycięstwo w całym meczu 2:1.