Reklama

Biletomaty na Dworcu Głównym PKP

Na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu postawiono 6 biletomatów, w których kupimy bilety na pociągi obsługiwane przez Przewozy Regionalne.

W maju tego roku na Dworcu Zachodnim stanął pierwszy w Poznaniu biletomat PKP Intercity, w którym można zakupić bilet na pociąg. Takie maszyny w Polsce były wówczas innowacją.

Obecnie na Dworcu Głównym stanęło 6 nowych biletomatów spółki PKP Przewozy Regionalne. Umiejscowiono je na 1 i 4 peronie. Mają przede wszystkim ułatwić życie podróżnym i skrócić czas oczekiwania w kolejkach do kasy. Choć chwilowo można w nich płacić tylko gotówką, w najbliższej przyszłości będzie w nich funkcjonować opcja płacenia kartą.

Jak dokonać zakupu? Wystarczy wybrać skąd i dokąd jedziemy oraz w jakim przedziale i na którym miejscu chcemy siedzieć. Po wybraniu wszystkich opcji dokonujemy transakcji gotówką. Zaraz po tym otrzymujemy gotowy, wydrukowany bilet upoważniający nas do jazdy na wybranej trasie.

Już niedługo w biletomatach umiejscowionych na Dworcu Głównym będzie można kupić również bilety ZTM. Możliwe, że pojawi się także opcja wspólnego biletu, który umożliwi podróżnym przemieszczanie się pociągiem do Poznania, a także komunikacją miejską w samym Poznaniu. Będzie to wstęp do utworzenia Poznańskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro