Reklama
Reklama

Tunelu na dworcu już nie zaleje

Nowa przepompownia chroni od weekendu tunel na poznańskim Dworcu Głównym. Wydajne pompy będą się włączać w czasie największych ulew. Od tej pory w czasie nawałnic dworzec ma się obyć bez interwencji strażaków.

- Nowe pompy zostały uruchomione w sobotę i są w pełniej gotowości. Trzeba je teraz tylko sprawdzić w działaniu. - mówi Zbigniew Wolny z Centrum Realizacji Inwestycji PKP w Poznaniu. Pompy będą się włączać podczas największych ulew, kiedy na teren Dworca Głównego spływa dodatkowa woda z ulicy Głogowskiej. W czasie mniejszych deszczy wystarczy działanie dotychczasowego systemu odprowadzającego wodę.

W tym roku kilka razy tunel pod Dworcem Głównym w Poznaniu zamieniał się w zbiornik wodny. Kolejarze musieli wówczas prosić o pomoc strażaków. Teraz już powinni skutecznie bronić się sami. - Nowa przepompownia to integralna część inwestycji związanej z remontem peronów 1, 2 i 3. Koszt całości to 42 mln zł. - dodaje Zbigniew Wolny.

Nowe inwestycje na Dworcu Głównym są przeprowadzane przez PKP w porozumieniu z inwestorem Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, firmą Trigranit. Budowa ZCK ma się rozpocząć za kilka miesięcy, jednak wciąż nie jest publicznie znana jego ostateczna koncepcja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro