Reklama
Reklama

Dziennikarze "Wyborczej" sprzątali centrum miasta

W sobotę pracownicy poznańskiej "Gazety Wyborczej" wyszli z redakcji z gumowymi rękawicami, workami i płynem do czyszczenia. Posprzątali miejsca, za które przez długi czas nie potrafiły się wziąć służby opłacane przez władze miasta.

W ten weekend na ul. 27 Grudnia dziennikarze "Wyborczej" zrywali nielegalne plakaty i zbierali śmieci. Chcieli pokazać, że centrum jest salonem miasta i może lśnić nowym blaskiem.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


"Gazeta" zarzuca miejskim urzędnikom m.in. to, że przez wiele tygodni nie potrafili się zająć zaniedbaną tablicą powstańców wielkopolskich na placu Wolności. Dziennikarze sami w końcu wyczyścili płytę rozpuszczalnikiem i szpachelką. Wskazują jednak, że nie mogą zawsze miasta wyręczać. Tablica powstańców jest wciąż zniszczona. Ruszają się na niej litery, a jedna już zupełnie odpadła. Akcja

Akcja "Gazety" "Czas na centrum Poznania" ma skłonić władze miasta, by potraktowały coraz brzydsze śródmieście jako realny problem. Poznańska redakcja przygotowuje się też do debaty na ten temat z kandydatami na prezydenta miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro