Reklama
Reklama

71. rocznica ataku ZSRR na Polskę

Oficjalne obchody 71. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski rozpoczną się w piątek o godzinie 16.00 w kościele Franciszkanów na Górze Przemysła. Wywieśmy flagi - apeluje prezydent Grobelny.

O godzinie 16.00 odbędzie się msza święta w kościele o.o. Franciszkanów na Górze Przemysła. Tuż po niej, około godziny 17.10 zebrani goście przeniosą się pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ulicy Ludgardy, gdzie złożone zostaną kwiaty.

O 17.20 rozpocznie się Marsz Pamięci, który będzie podążał ulicami Ludgardy, Paderewskiego, pl. Wolności, 27 Grudnia, Fredry, Wieniawskiego, Św. Marcin i al. Niepodległości. Na trasie przemarszu poznaniacy oddadzą hołd pod Tablicą Ofiar Terroru Stalinowskiego, Głazem Pamięci Piotra Majchrzaka, Tablicą Pamięci Wojciecha Korfantego, Tablicą Pomnika Wdzięczności Narodu Polskiego i Tablicą Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na godzinę 18.00 zaplanowano uroczystości przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru, znajdującym się przy al. Niepodległości.

Organizatorem obchodów jest Wojewoda Wielkopolski. Prezydent Ryszard Grobelny zwraca się z prośbą do wszystkich poznaniaków, by wywiesić w tym dniu flagi państwowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro