Reklama
Reklama

Powstaje Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego

Uniwersytet Przyrodniczy się rozbudowuje. We wtorek odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod nowoczesne Biocentrum.

Najnowocześniejszy budynek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będzie nowym lokum dla Katedry Biochemii i Biotechnologii, Katedry Genetyki i Hodowli Roślin oraz Katedry Uprawy Roli i Roślin. Będą tam sala wykładowa na 400 osób (dzięki mobilnej ścianie będzie można ją podzielić na dwie mniejsze sale) oraz doskonale wyposażone laboratoria badawcze.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Powierzchnia użytkowa centrum będzie wynosić blisko 8 tysięcy metrów kwadratowych. Nie zabraknie tu bibliotek wydziałowych, archiwów, pomieszczeń dla pracowników naukowych i sal seminaryjnych.

Studenci, którzy w najbliższych latach będą się kształcić na jednym z wydziałów zlokalizowanych w Biocentrum, mogą być spokojni o wyposażenie sal. Jak zapewniają władze uniwersytetu - w laboratoriach znajdą się m.in. dygestoria, szafy z termoregulacją, zamrażarki niskotemperaturowe, czy komory laminarne.

Biocentrum ma kosztować ponad 25 milionów złotych. Część pieniędzy na ten cel pochodzi z Funduszu Rozwoju Regionalnego UE. Budowa ma się zakończyć do grudnia 2011 roku. Studenci wejdą do nowego budynku w 2012 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro