Fireballs liczy na baraże

Zespół 1.KFA Fireballs Wielkopolska przegrał mecz półfinałowy z Bielawa Owls 14:35 i walka o awans do ekstraklasy futbolu amerykańskiego wydłuży się o dwa starcia.

Pierwsze trzy kwarty spotkania były niezwykle wyrównane. Mało kto spodziewał się tak bliskiego wyniku jeszcze na początku czwartej kwarty, szczególnie w kontekście bardzo wysokiej przegranej Fireballs z Owls w meczu sezonu zasadniczego, który został rozegrany blisko półtora miesiąca temu.

Odwiedź nasz sklep rowerowy on-line i wybierz swój wymarzony rower, dopasuj akcesoria lub uzupełnij swoją kolarską garderobę! www.BIKESTAGE.pl

Przełomowy dla losów meczu był początek czwartej kwarty, gdy sygnał do ataku dał D’Andre Faison, który popisał się fantastycznym, 63-jardowym biegiem na przyłożenie. Kolejne dwa przyłożenia gospodarzy, bez odpowiedzi poznanian, spowodowały, że Fireballs zwątpili w końcowy sukces i Owls wygrali spotkanie 35:14.

- Jestem dobrej myśli jeśli w meczu o trzecie miejsce i barażu będziemy grać tak jak w dotychczasowych spotkaniach play-off. Cel pozostaje niezmieniony, awans do pierwszej ligi. Zmieniło się tylko to, że nasza do PLFA I jest dłuższa - skomentował zawody Wojciech Andrzejczak, prezes 1.KFA Fireballs Wielkopolska.

Bielawa Owls - 1.KFA Fireballs Wielkopolska 25:14 (8:0, 7:8, 0:0, 20:6)

I kwarta
8:0 przyłożenie Macieja Szlichty po 11-akcji po podaniu Desmonda Jordana (podwyższenie za dwa punkty Marcin Kost po podaniu Andrzeja Myszki)

II kwarta

15:0 przyłożenie Macieja Szlichty po 63-jardowej akcji po podaniu Desmonda Jordana (podwyższenie za jeden punkt Tomasz Mieczkowski)
15:8 przyłożenie Delmonte Blackwella po 15-jardowej akcji po podaniu Williego Sheirda (podwyższenie za dwa punkty Michał Pawłowski po podaniu Williego Sheirda)

IV kwarta
21:8 przyłożenie D’Andre Faisona po 73-jardowej akcji biegowej
28:8 przyłożenie Desmonda Jordana po 53-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Tomasz Mieczkowski)
35:8 przyłożenie Andrzeja Myszki po 9-jardowej akcji powrotnej po przechwyceniu piłki rzuconej przez rozgrywającego rywali
35:14 przyłożenie Rafała Kalety po 63-jardowej akcji po podaniu Williego Sheirda