Reklama

Policjant postrzelił poszukiwanego mężczyznę

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

W poniedziałek wieczorem w Szamocinie koło Chodzieży policjant postrzelił mężczyznę, który był poszukiwany za niestawienie się do więzienia.

Do zdarzenia doszło, gdy patrol policji drogowej zatrzymał do kontroli samochód osobowy. W środku znajdowały się 4 osoby, a wśród nich mężczyzna poszukiwany przez policję. 31-latek miał odbyć karę w więzieniu jednak nie stawił się do zakładu. Gdy zorientował się, że policjanci będą chcieli go zatrzymać - zaczął uciekać.

W pogoń za nim ruszył jeden z funkcjonariuszy. W trakcie pogoni policjant postrzelił uciekiniera. Temu udało się jednak zbiec. Odnaleziono go kilkadziesiąt minut później, po obławie w Szamocinie.

Prokuratura i policja bada sprawę. Sprawdzona zostanie m.in. zasadność użycia broni przez funkcjonariusza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro