Reklama

IV Jarmark Franciszkański trwa

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W sobotę na Starym Rynku rozpoczął się tradycyjny Jarmark Franciszkański i Turniej Rycerski. Średniowieczna atmosfera będzie nam towarzyszyć do godzin wieczornych.

Jarmark Franciszkański odbywa się w Poznaniu po raz czwarty. To coroczna atrakcja dla ludzi, którzy cenią piękne rękodzieło oraz interesują się średniowieczem.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Organizatorzy jarmarku - franciszkanie z Poznania oraz Opolskie Bractwo Rycerskie - przygotowali napięty program artystyczny. Na scenie podczas dwóch dni pojawią się zespoły wykonujące muzykę celtycką, irlandzką i średniowieczną. Nie zabraknie też kursów tańca przy muzyce wykonywanej na dawnych instrumentach. Będą też akcenty bardziej egzotyczne - pokazy orientalnego tańca brzucha.

Dzieci z pewnością ucieszą się z show magicznej wróżki. Dorośli natomiast z zaciekawieniem będą podziwiać "Tortury wiedźmy". Wszyscy wspólnie będą mogli zobaczyć pokazy walk rycerskich i artyleryjskich.

Wśród gwiazd muzycznych znajdują się folkowa grupa White Garden oraz Kapela Drewutnia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro