Reklama
Reklama

IV Jarmark Franciszkański trwa

fot. Tomasz Szwajkowski

W sobotę na Starym Rynku rozpoczął się tradycyjny Jarmark Franciszkański i Turniej Rycerski. Średniowieczna atmosfera będzie nam towarzyszyć do godzin wieczornych.

Jarmark Franciszkański odbywa się w Poznaniu po raz czwarty. To coroczna atrakcja dla ludzi, którzy cenią piękne rękodzieło oraz interesują się średniowieczem.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Organizatorzy jarmarku - franciszkanie z Poznania oraz Opolskie Bractwo Rycerskie - przygotowali napięty program artystyczny. Na scenie podczas dwóch dni pojawią się zespoły wykonujące muzykę celtycką, irlandzką i średniowieczną. Nie zabraknie też kursów tańca przy muzyce wykonywanej na dawnych instrumentach. Będą też akcenty bardziej egzotyczne - pokazy orientalnego tańca brzucha.

Dzieci z pewnością ucieszą się z show magicznej wróżki. Dorośli natomiast z zaciekawieniem będą podziwiać "Tortury wiedźmy". Wszyscy wspólnie będą mogli zobaczyć pokazy walk rycerskich i artyleryjskich.

Wśród gwiazd muzycznych znajdują się folkowa grupa White Garden oraz Kapela Drewutnia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro