Reklama
Reklama

Abnormal Gallery działa od weekendu

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Reklamująca się wielką swastyką galeria budzi spory, niesmak i zaciekawienie. "1 września 1939 r. Niemcy napadli na Polskę. 1 września 2010 r. niemiecka stolica przesyła jej Miłosną Bombę." - można przeczytać na jej stronie internetowej.

"From Berlin with Love" to tytuł pierwszej, utrzymanej w konwencji "body art" wystawy w Abnormal Gallery przy ul. Wronieckiej. Jej właściciel reklamował się już w czerwcu, wywieszając wielki plakat ze swastyką w środku dawnej, żydowskiej dzielnicy w Poznaniu. Wywołał tym duży zgrzyt. Plakat został zgłoszony do prokuratury, a niedługo później zdemolowany.

Niektóre środowiska dopytują: czy Poznań potrzebuje takiej galerii? Miłośnicy kombinacji military pop z domieszką kiczu i odrobiny nagości odpowiadają pytaniem: czy prywatna galeria potrzebuje specjalnego pozwolenia niektórych środowisk?

Szczęśliwie w 2010 r. niemieccy artyści przywieźli do Poznania już nie totalitarną okupację, lecz zestaw prac adresowanych do bardzo wąskiej widowni. W pierwszym tygodniu września 1939 r. wystawa zostałaby najpewniej zlikwidowana.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro