Reklama
Reklama

Kolejny głos w sprawie Ósemek

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Już ponad stu mieszkańców Poznania podpisało się pod apelem o przywrócenie normalności w stosunkach między magistratem a instytucjami kulturalnymi w Poznaniu. Prezentujemy treść apelu.

Apel mieszkańców, którzy "po prostu nie chcą siedzieć cicho" zamieszczony jest na stronie http://apelpoznaniakow.wordpress.com/. Do kolejny głos w sprawie zachowania prezydenta Sławomira Hinca.

Apel Poznaniaków

W ostatnim czasie w konflikt między władzami Poznania a Teatrem Ósmego Dnia dali się wciągnąć dyrektorzy innych instytucji kulturalnych w mieście. Następuje eskalacja sporu, nie zaś jego rozwiązanie.

Władze Poznania winę zrzucają na rzekome nieporozumienie, zamiast przeprosić za niegodne zachowanie wiceprezydenta wobec Ewy Wójciak, dyrektorki Teatru Ósmego Dnia.

Przypominamy zatem urzędnikom naszego miasta, że działalność kulturalna nie jest finansowana z pieniędzy urzędników, lecz podatników, a mecenasami jesteśmy dla twórców my, poznaniacy, a nie pracownicy magistratu. Dlatego nie życzymy sobie, by jakikolwiek urzędnik dyscyplinował za słowa: artystów, naukowców, nauczycieli czy dziennikarzy. To nie należy do zadań urzędników zarządzających miastem.

Żądamy, by winni skandalicznego zachowania wiceprezydenta Poznania wobec aktorki Teatru Ósmego Dnia, przeprosili zarówno twórców, jak i nas, poznaniaków, w których imieniu rzekomo dbają o apolityczność instytucji kultury.
W rzeczywistości to krok ku przywróceniu cenzury.

Wstydu, jaki ta sprawa przyniosła naszemu miastu, nie da się już, niestety, zmazać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro