Reklama
Reklama

Kierowca quada zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę pod Rakoniewicami. Zginął 22-letni mieszkaniec tego miasta, który prowadził quada.

Policjanci z Grodziska Wielkopolskiego otrzymali zgłoszenie o wypadku w sobotę około 16.00. Natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenie - na drogę pomiędzy Rakoniewicami a Tarnową.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierowca quada stracił panowanie nad pojazdem będąc na łuku drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Trwa śledztwo policji.

Funkcjonariusze zwracają uwagę na coraz częściej występujący w Polsce problem z quadami. Właściciele takich pojazdów nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jakie warunki trzeba spełnić by móc jeździć quadem po drogach publicznych. Przede wszystkim quad musi być zarejestrowany i posiadać tablice rejestracyjne. Właściciel musi mieć także wykupione OC pojazdu oraz posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Ważne informacje dotyczą również poruszania się po lesie na quadzie. W lasach możemy bowiem jeździć tylko drogami publicznymi lub takimi, które posiadają specjalne oznakowanie.

Warto również pamiętać o tym, że dzieci poniżej 10 roku życia nie powinny prowadzić żadnego pojazdu, poza rowerem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro