Reklama
Reklama

Strażnicy Miejscy: nie są szanowani?

29 sierpnia przypada wprowadzony ustawowo Dzień Straży Gminnej. Jednym ze sposobów na uczczenie tego dnia jest przyznanie nagród Strażnikom Miejskim.

Znamy już najlepszych strażników Straży Miejskiej Miasta Poznania. Najlepszych, gdyż jest ich dwóch. W kategorii strażnik patrolu szkolnego zwyciężył Mikołaj Zyk, który od 15 lat pracuje w SM. 39-latek jest żonaty i ma trójkę dzieci. W drugiej kategorii - na strażnika odpowiedzialnego za rejon służbowy nagrodzony został Wojciech Feliński. Feliński ma 42 lata, a od 14 pracuje w SM, obecnie na Nowym Mieście. Wyróżnia się dużą skutecznością. Najlepsi otrzymali wyróżnienia z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Poznania - Tomasza Kaysera.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


W tym roku Straż Miejska przeszła małą rewolucję. 24 grudnia 2009 roku strażnicy otrzymali bowiem prawo do rewizji osób zatrzymanych, przeszukiwania pomieszczeń i bagaży, a także do używania fotoradarów do kontroli ruchu drogowego. Choć uprawnień mogłoby być więcej (np. strażnicy mogą nosić paralizatory), to w Poznaniu wprowadzono tylko te najpotrzebniejsze. Strażnicy mają więc przy sobie gaz, kajdanki i pałki.

Nie wszystkim poznaniakom podobają się jednak takie zmiany. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski krytycznie wypowiadają się na temat pracy strażników. Padają zarzuty o brak reagowania na akty przemocy, czy np. palaczy na przystankach komunikacji miejskiej. Wielu mieszkańców miasta uważa, że praca strażników ogranicza się przede wszystkim do wypisywania mandatów.

Jak przyznają strażnicy - gdyby ich praca ograniczała się do wypisywania mandatów, z pewnością byłaby nudna. A taką nie jest. Dodają też, że niestety w Polsce, gdzie mundur nie jest szanowany tak, jak w innych krajach, pilnowanie porządku i spokoju na ulicach wiąże się ze sporym ryzykiem.

Czy twoim zdaniem strażnicy miejscy nie są wystarczająco szanowani?

Jak oceniasz pracę poznańskich Strażników Miejskich?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro