Reklama
Reklama

Bałkański wieczór w KontenerArt

W piątek od 20.00 w kontenerze na Chwaliszewie zabrzmią gitara i bałkański Flugelhorn duetu Tomasza Dąbrowskiego i Adiego Zukanovića. O godz. 21.00 na scenę wychodzą gwiazdy wieczoru prosto z południa Europy: The Tsiguns.

The Tsiguns to szóstka muzyków z byłej Jugosławii. Przyjechali do Poznania klasycznym, bałkańskim Mercedesem W124. Grali w tym roku już m.in. w Cafe Novoviejska. Ich piątkowy koncert przeniesie wszystkich na chwilę w magiczny świat z filmów Emira Kusturicy. Występują w składzie: wokal, trąbka, różnego rodzaju klarnety i saksofony, a także tuba i bębny. Próbke ich muzyki można usłyszeć na www.myspace.com/thetsigunz.

Grający jako support Tomasz Dąbrowski i Adi Zukanović już o 20.00 przeszyją ciszę z niespotykaną siłą. Jak wiele może się wydarzyć, gdy na scenie są "tylko" dwa instrumenty? Aż dwa instrumenty? Flugelhorn Bałkański (skrzydłówka - instrument dęty) znaleziony na zakurzonym strychu, Wurlizter z pomocą kolekcji dziwnych i niespotykanych efektów gitarowych. To instrumenty których używają Dąbrowski i Zukanović do tworzenia muzyki opartej na zwięzłych, przemyślanych kompozycjach, połączonych z otwartą improwizacją. Projekt jest efektem twórczych poszukiwań muzyków, którzy chociaż wywodzą się ze środowiska jazzowego, to wychodzą z formy, poszukując nowych środków wyrazu, idąc coraz dalej. Adresy internetowe mużyków to www.myspace.com/tomaszdabrowski i www.myspace.com/adi.zukanovic.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro