Reklama
Reklama

Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach ma nowe atrakcje

fot. policja

Od soboty, 28 sierpnia, w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach będzie można zobaczyć na własne oczy m.in. jakiego spustoszenia w mieszkaniu dokonuje ogień.

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa jest jedną z najstarszych tego typu instytucji w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku odwiedzających jest coraz więcej. Muzeum postanowiło postawić na kolejne atrakcje dla gości. A będzie ich sporo!

4 tysiące eksponatów sprzętu strażackiego od dawna można podziwiać w muzeum. Hełmy, sikawki konne, motopompy, czy samochody strażackie to tylko jedne z licznych przykładów. Zupełną nowością będzie natomiast pierwsza w Polsce interaktywna sala edukacji ratowniczej.

Zobaczymy w niej wiernie odtworzone spalone mieszkanie - ze wszystkimi meblami, dziecięcymi zabawkami, sprzętami elektronicznymi i specyficznym zapachem spalenizny. Wszystko po to, by zwrócić uwagę Polaków na zabezpieczanie swoich mieszkań przed pożarami.

Kolejną atrakcją interaktywnej sali będzie inscenizowany wypadek komunikacyjny. Na oczach zwiedzających toczyć się będzie akcja ratunkowa. Każdy nauczy się, jak reagować prawidłowo w takich wypadkach.

Inną nowością w muzeum będą pokazy pożaru lasu 4D. Wszyscy goście przekonają się jak trudna jest praca strażaka i jak niebezpieczny jest choćby niedopałek papierosa w suchym lesie.

Ostatnią, lecz nie mniej ważną, atrakcją będzie możliwość "przejechania się" na symulatorze jazdy do akcji na sygnałach. Symulator zrobiony jest na bazie wozu strażackiego z lat 60. - STAR 25.

Oprócz interaktywnej sali na zwiedzających muzeum czekają wystawy zdjęć i szereg filmów edukacyjnych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro